C# KARAKTER SAYMA

C# ile karakter sayma aslında tek bir satırlık koddan ibaret desek yanlış olmaz, karakter denildiğinde akıllara genelde kelimeler yada cümleler geliyor. Bir kelime kaç karakter insanlar bunu kendisine soruyor? Neden sorar ki bir insan bir kelimenin kaç kelimeden oluştuğunu soran var ama ben söyleyeyim. String bir ifade olan karakter sayma işlemini sizlere kodlar üzerinden anlatmaya başlasam iyi olacak.

C# KARAKTER SAYMA,

Değişkenimiz textbox girilecek değer olacağı için texbox kutumuzu karşısına yazıyoruz. Burada bilmeniz gereken en önemli unsur lengt fonksiyonudur. Bu fonksiyon sizin için kelimenin uzunluğunu sayabilir. Sizler için C# karakter sayma için #hangi kodları yazmanız gerektiğini hemen alt tarafa paylaşıyorum.

Ayrıca C# ile efsane şekilde kullanıcı giriş formu yapmak istiyorsanız BU yazımızı C# üzerinden süper loto programı yapmak içinse BU yazımızı mutlaka okumalısınız.

Sizler için  hazırladığım videoyu hemen alt tarafa bırakıyorum. Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Leave a Reply