C# Selenium Açılır Kutulara Tıklama (Select Options)

Selenium Select Options

Herkese merhaba arkadaşlar c# selenium derslerin de bugün sitelere girdiğimiz de çok sık rastladığımız bir selec options yani açılır kutularda bulunan seçeneklere nasıl tıklama yapacağımızı göreceğiz. Bunun için tek satırlık kod işinizi görecektir. Haydi konumuza yavaştan giriş yapalım.

Daha önceki derslerimiz de sitelerin içerisinden element bulmayı göstermiştim. Girdiğiniz bir sitede select options olayı var ve siz bir seçeneği seçmek zorundasınız. Öncelikle sakin bir kafa ile elementi bulunuz. Ardından aşağıda ki kod ile her zaman ki işleminizi yapınız. Bir koda göz atalım.

Yukarı da yaptığımız işlem öyle çok farklı bir işlem değil. Burada site içerisinde incele yaparak bir Xpath buldum ve buna tıklama yaptım. Yani istediğiniz seçeneğin doğru elementini bulursanız gerisi kolay. Click olayı ile istediğiniz seçeneği seçebilirsiniz. Bu konuyu aşağıda bıraktığım video ile daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Her zaman görmek en iyisidir.

Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İnstagram adresimiz @webpazari233 Twitter adresimizi ise @PazarWeb Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

Leave a Reply