C# Selenium Dersleri Konsol Ekranını Gizleme

C# Selenium Konsol Ekranını Gizleme

Ücretsiz Selenium ile bot yapma rehberine hoş geldiniz. Bugün ki konumuz ise yine benim ve muhtemelen canınızı sıkan siyah konsol ekranı. Projemizde çalışma yaparken zırt pırt her yerde karşımıza çıkıyor ve düzenimizi bozuyor. Hele de kapatmadıkça birikiyor ve işinden çıkılmaz bir hale dönüşüyor. Bu nedenle konsol ekranımızı hiç görmeden kendisini gizlemesi talimatı vererek bu sorunumuzu çözeceğiz. Yapacağımız sadece 2 satır koddan ibaret. Hadi gelin hep beraber bu işi çözelim.

Şimdi Selenium da konsol ekranını gizlemek için Chromdriver’ımızın bulunduğu kod bloğuna gidiyoruz ve aşağıda ki örneklemeyi yapıyoruz

ChromeDriverService service = ChromeDriverService.CreateDefaultService();

Yukarıda Selenium tarayıcımızın servis ayarlarına gitme için bir örnekleme yaptık. Şimdide istediğimiz ayarı belirleyelim.

service.HideCommandPromptWindow = true;

Yukarıda ki kodumuzun açıklaması lanet olası konsol ekranını gizleme komutunu aktif et anlamına gelmektedir. Şimdide bu ayarımızı ChromeDriver’ımıza tanımlayalım.

IWebDriver driver = new ChromeDriver(service);

İşlem bu kadar basit hadi şimdi bunu kutlayalım ve harika projelere adım atalım. Aşağıda ise kodların tam halini bırakıyorum.

Bu konu ile ilgili olarak sizler için video eğitimi mutlaka izlemeli ve uygulamalısınız. Böylece bu konu hakkında kafanızda hiç bir soru işareti kalmayacaktır.

Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İnstagram adresimiz @webpazari233 Twitter adresimizi ise @PazarWeb Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

Leave a Reply