C# Selenium Dersleri Proxy Kullanımı

c# Selenium Proxy Kullanımı

Merhabalar herkese, ücretsiz selenium derslerinde bugün ki konumuz proxy kullanımı. Burada Proxy kullanımı öğrenerek otomatik olarak yaptığımız işlemlerde sitelerin güvenlik duvarlarına yakalanmadan işlemlerimizi yürüteceğiz. Haydi çok fazla muhabbet etmeden konumuzu geçelim ve c# selenium ile proxy bağlantısı nasıl yapılır hep birlikte görelim

Bu işlemi yapmak için öncelikle selenium tarayıcımızın ayarları ile oynayacağız bunun içinde bir class’ın yardımına ihtiyacımız var gelin hep beraber ilk kodumuzu yazalım

ChromeOptions baglanti = new ChromeOptions();

Yukarıda ChromeOptions classını örnekleyerek baglantı isminde bir örnekleme yaptık. Şimdi bu clası kullanarak proxy adresimizi ekleyelim.

baglanti.AddArguments(“–proxy-server= 52.78.56.194: 3128”);

Yukarıda ise AddArguments metodunu kullanarak bu metodun içerisine string olarak –proxy-server= yazıp ardından proxy adresimizi yazarak proxy ayarlarımızı tamamlamış olduk. Şimdide bu ayarlarımızı tarayıcımıza tanıtalım.

IWebDriver proxylitarayıcı = new ChromeDriver(baglanti);

Yukarıda yeni bir tarayıcı oluşturduk ve ayarlarımızı tanıttık. Şimdi bu tarayıcımı kullanarak proxy adresimiz üzerinden istediğimiz siteye giriş yapabiliriz.

proxylitarayıcı.Navigate().GoToUrl(“https://ipnedir.com/”);

Yukarıda ki adrese giderek ip adresimizin değiştiğini görebiliriz. İşlemimiz bu kadar basit arkadaşlar. Ancak burada bir uyarı yapmam gerekecek bedava olarak bulduğunuz proxylerin %98 çalışmamaktadır. Projeniz şayet kapsamlı ise mutlaka proxy hizmeti veren siteler üzerinden satın almanızı tavsiye ederim. Şimdi kodlarımızı toplu halde görelim.

Tabi sadece bununla yetinmedim ve sizin için hazırladığım eğitim videosunu da alt tarafa bıraktım. Videoyu iyi bir şekilde dinleyip c# selenium ile proxy kullanım olayını kavramanızı şiddetle öneririm.

Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İnstagram adresimiz @webpazari233 Twitter adresimizi ise @PazarWeb Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

One Response

  1. Avatar Ali 25 Mayıs 2020

Leave a Reply