C# Selenium Dersleri varsayılan tarayıcı bilgileri ile giriş yapma

C# Selenium Varsayılan Tarayıcının bilgilerini kullanma

c# Selenium derslerinde bugün ki konumuz varsayılan tarayıcı bilgilerini ile girişin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vereceğim. Tarayıcıda onlarca bilgilerimiz ve eklentiler bulunmakta ancak selenium ile bu nimetlerin hiç birinden fayda göremiyoruz. Düşünün bir siteye gideceksiniz ancak sürekli olarak kullanıcı adı ve şifrenizi girmek zorunda kalıyorsunuz oysa ki normal tarayıcınızda o siteye otomatik giriş yapıyorsunuz. Bu nedenle selenium ile gerçek tarayıcıda bulunan tüm özelliklere sahip olmak için ne yapman gerekiyorsa sana anlatacağım. Şimdi konumuza giriş yapalım.

Bu işlem için ilk olarak varsayılan tarayıcınızın bilgilerini kopyalayacağız. C:\Users\”Bilgisayarisminiz”\AppData\Local\Google\Chrome\User Data adresinde bulunan tüm her şeyi CTRL+A ve CTRL+C ile kopyalayalım.Ardından projemize dönüş yaparak, dosyamızın debug klasörünün bulunduğu yere yeni bir klasör açarak ismini profile bırakın ve içerisine kopyaladığınız her şeyi yapıştırın ve gerisini aşağıda ki koda bırakın

options.AddArguments(@”user-data-dir=” + Application.StartupPath + “\profile”);

Evet yukarıda ki kodun açıklamasını yapmak gerekirse oluşturmuş olduğumuz profile isimli klasörü tarayıcıya tanıtıyoruz ve ayarlarını tarayıcı kullanmaya başlıyor. Kodlarımızı toplu olarak görelim.

Yukarıda her şey anlatıldı ancak en iyi öğrenme şekli görerek öğrenmektir. Bu nedenle bu konu ile ilgili olarak yaptığım eğitim videosunu mutlaka izlemeli ve bu konuyu bir daha unutmamak üzere beynine kazımlasın

Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İnstagram adresimiz @webpazari233 Twitter adresimizi ise @PazarWeb Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

One Response

  1. Avatar Kadir KAYA 8 Ağustos 2020

Leave a Reply