C# Selenium ile Website Kapatma

Ücretsiz C# Bot yapma rehberi kapsamında verdiğimiz Selenium Derslerinde 2. konumuz açılan bir websitesini projemiz üzerinden nasıl kapatacağımızı öğreneceğiz. İlgili kütüphanelerin eklenmiş olduğunu varsayarak hemen konumuza geçelim.

Hali hazırda açık olan bir selenium tarayıcısını kapatmak için üç yöntem bulunmaktadır. Gelin Hep Beraber bu yöntemlere bir göz atalım

close= Close metotu ile Selenium projelerimizde açılan tarayıcı fiziksek olarak kapatırız. Tarayıcı sizlere gözükmez ancak arka planda çalışmaya devam eder. Tarayıcı ile birlikte açılar consol ekranı hala karşınızda durur. Bu durumu teyit amacıyla görev yöneticinizi kontrol edebilirsiniz.

Quit = Quit komutu ile hem selenium tarayıcısın hemde Consol ekranını aynı anda kapatırsınız. Bu kapanış her anlamda gerçekleşir ve selenium driver’ından komple çıkılmış olacaktır. Eğer tamamen Selenium projenizi kapatmak istiyorsanız bu metodu kullanabilirsiniz.

Dispose = Bu komut ile Quit metotunda olduğu gibi Selenium Driver’ından komple çıkabilirsiniz. Bu yöntem de hem tarayıcıyı hem de konsol ekranını kapatarak sistem üzerinde ki işlevini tamamen sonlandırır.

Yukarda ki metotların bir kod halini görelim.

driver.Dispose();
driver.Close();
driver.Quit();

Sizler için hazırladığım eğitim videosu ile konuyu daha iyi kavrayacaksınız.

Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İnstagram adresimiz @webpazari233 Twitter adresimizi ise @PazarWeb Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

One Response

  1. Avatar Ali 13 Mayıs 2020

Leave a Reply