C# Selenium İleri, Geri ve Yenileme komutları

C# Selenium İleri Geri ve Yenileme yapma

Herkese merhabalar c# selenium ile websiteleri üzerinde ileri, geri ve yenileme komutlarını verme işlemlerini göreceğiz. Düşünün bir sitede botunuz verilen görevleri yapıyor ancak öyle bir durumla karşılaştı ki bazen kendisini yenilemek yada geri yada ileriye gitmek durumunda kalabilir. Bu nedenlerden dolayı selenium ile tarayıcıda ileri, geri yada yenileme komutları çok önemli bir hal almaktadır. Önemli bir konu olmasına karşın çok kolay bir konu olduğunu söyleyebilirim. Şimdi size kodları hemen aşağıya bırakıyorum.

driver.Navigate().Back(); // TARAYICIDA GERİ GİTMEK İÇİN

driver.Navigate().Forward(); // TARAYICIDA İLERİ GİTMEK İÇİN

driver.Navigate().Refresh(); // TARAYICIDA YENİLEME İÇİN

Yukarıda ki kodlarla işinizi görebilirsiniz ancak kodların işlevini canlı canlı görmek için aşağıda ki eğitim videosunu mutlaka izlemenizi öneririm.

Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İnstagram adresimiz @webpazari233 Twitter adresimizi ise @PazarWeb Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

Leave a Reply