C# Selenium Scroll kullanımı

C# Selenium Scroll kullanımı

Ücretsiz selenium derslerinde scroll kullanımı ile ilgili dersimize sıra gelmiştir. Düşünün bir bot yaptınız ve bir siteye girdiğinde insansı hareketler yapmasını istiyorsunuz. Bu durumda site içerisinde fare tekerleğini kullanarak aşağı yukarı gittiğini güzel olurdu değil mi? Şimdi bu işlemin nasıl olacağını bu dersimiz ile birlikte öğreneceksiniz. Haydi şimdi dersimize geçelim.

Selenium ile scroll kullanmak için Java Script kodu kullanacağız. Şimdi aşağıya scroll için gerekli kodu paylaşıyorum.

IJavaScriptExecutor js = driver as IJavaScriptExecutor;
js.ExecuteScript(“window.scrollBy(0,950);”);
Console.Read();

Yukarıda öncelikle bir örnekleme yaparak java script kodu yazmaya hazır hale geldik ve hemen ardından java script kodumuzu çalıştıracak olan kodu yazıyoruz. İşlem bu kadar basit uygulama yukarıda ki kod bloğunu gördüğünde direk olarak scroll mantığı ile sayfanızı aşağı doğru kaydıracaktır. Hemen aşağıya tam olarak anlamı ile kodu paylaşıyorum.

Bu konuyu uygulama ile öğrenmek için mutlaka aşağıda bıraktığım video’yu izlemelisiniz.

Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İnstagram adresimiz @webpazari233 Twitter adresimizi ise @PazarWeb Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

One Response

  1. volkan karataş 2 Ocak 2021

Leave a Reply