C# String Interpolition kullanımı

C#  String Interpolition aslında bizlerin çok sık kullandığı bir yapının güncel bir kullanımı desek yanlış olmaz. Peki  String Interpolition nedir?

 String Interpolition Nedir?

Adı üstünde  String ifadesi size direk olarak metinsel ifadeleri anımsattığına eminim. Biz birden fazla string ifadeyi + operatörü yada string.format yapısı ile birbirine ekleyebiliyorduk. Gelin bu işlemleri hemen bir hatırlayalım.

Yukarda ki kullanımı hepiniz onlarca kez kullandığınız için çok iyi biliyorsunuz

Şimdide diğer kullanıma bakalım.

Bu kullanımda eminim hepinizin bildiği ve sık kullandığı bir string birleştirme aracıdır diyebilirim

Şimdi ise gelen yazımızın ana konusu olan String Interpolition kullanımına

String Interpolition kullanımı

String Interpolition Kullanımında esas anahtar kelime $ işaretidir. Evet bildiğimiz bu dolar işareti ile string ifadelerimizi birbirine ekleme yapabiliyoruz Hadi gelin bunu bir örnek ile gösterelim

Yukarda süslü parantezlerimizin içerisine direk olarak değişkenlerimizi atamasını yaptık ve istediğimiz sonuca ulaşarak String Interpolition kullanımını gerçekleştirdik.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

Sevgili takipçilerimiz sizler için bir çok alanda bilgilenmeniz için eğitim videoları çekerek sizlere hizmet etmeye çalışmaktayım. Bu nedenle biz yeni kurulan bir aileyiz ve bu ailenin yeni üyelere ihtiyacı vardır. Bu nedenle sizleri ailemizde görmeyi çok isterim. Youtube kanalıma abone olarak sizde Web pazarı ailemize katılabilirsiniz. Kanalıma ulaşmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Leave a Reply