Everything Search Engine [Aradığınız Herşeyi Bulacaksınız]

Merhaba arkadaşlar. Windows üzerinde herhangi bir dosya aramak bazen hepimiz için bir zulüm olmaktadır. Windows 10’da dosyaları bulmak için Görev çubuğundan arama kutusuna bir belgenin adını yazıyor ve  En iyi eşleşme‘nin altında bilgisayarınız ile OneDrive’daki belgelere ait sonuçları görüyoruz. Ama sadece belgelerin içinde ki dosyaları.  Görev çubuğundan Dosya Gezgini‘ni açın ya da Başlat  menüsüne sağ tıklayarak, Dosya Gezgini‘ni seçip ve ardından aramak veya gözatmak için sol bölmeden bir noktaya tıklayarak arama yapmaktayız. Bu yöntemler hem zaman bakımından hemde kullanış bakımından çok geride kaldı maalesef.

Windows işletim sisteminde arama fonksiyonu yeterli düzeyde değil maalesef. Bu durumun farkına varan yardım sever yazılımcılar süperman edasıyla kollarını sıvamış ve harika bir arama programı hazırlamışlardır. Bugünde hazırlanan bu harika programı inceleyeceğiz.  Bir program düşünün boyutu minicik ama yaptığı işler devasa büyüklükte.  Everything isimli program tam da bu cinsten bir şey.

Gönüllü ve yardımsever yazılımcıların ücretsiz olarak sundukları bu programın en temel özelliği ARAMAK sevgili takipçilerim. Everything Search Engine isimli programı kullanıp ta bulamadım demek yok. Aradığınız her neyse bilgisayarınızın herhangi bir yerinde olsun yeter. Bilgisayarda arama yapmak artık çok kolay. Everything Search Engine ile ilgili sevindirici bir haberde tamamen Türkçe olması.

Everything Search Engine ile aradığınız programın yolunu bulmak için dosyanın üzerine gelerek sağ tık yapmak ve yolu aç sekmesine tıklamak yeterlidir. Yine program üzerinden aradığınız dosyayı açma şansına sahipsiniz.

Everything Search Engine isimli programı indirmek için aşağıda ki linke tıklamanız yeterlidir.

(PROGRAMIN RESMİ SİTESİ)

https://www.voidtools.com/tr-tr/downloads/

 

Ayrıca hazırladığım görsel videoyu izleyebilirsiniz

 

Leave a Reply