Excel Dersleri Kaydet Farklı Kaydet

Ücretsiz Excel derslerimizde bugün ki konumuz farklı kaydet ve kaydet komutları, harika bir çalışma sonucu mükemmel bir tablo oluşturdunuz. Elinize sağlık ama bunu kaydetmediğiniz sürece yaptığınız tüm işler boş. Bu nedenle dosyamızı nasıl kaydedeceğimizi bilmemiz şart. Bu konu ile ilgili olarak hemen konuya girmek istiyorum zira bu konu oldukça kolay ve anlaşılır.

Excel Kaydet işlemi

Excelde oluşturduğumuz bir dosya da belli bir işlem yaptıktan sonra kaydetmek için yapmamız gereken iki tuşu bulunmakta

CTRL+S

Bu kısa yol ile saniyeler içerisinde evrakınızı kayıt altına alabilirsiniz. Bir başka yol ise Excel ekranınızın sol kısmında bulunan Kaydet butonuna tıklamak

Kaydet butonu tam olarak ilk sırada ki simgedir.

Excel Farklı Kaydet işlemi

Tamam dosyanızı yeni açtınız ve ilk kez kayıt edeceksiniz yada dosyanızın bir kopyasını alarak üzerinde oynama yapmak istiyorsunuz bu durumda imdadınıza Farklı Kaydet özelliği yetişecektir. Hemen bu yolun kısa yoluna bir göz atalım.

F12

Yanlış görmediniz sadece F12 tuşu ile dosyanızı farklı kaydedebilirsiniz. Yok ben kısa yol felan aklımda tutamam diyorsanız o zaman sizi şöyle alalım. Dosya Menüsüne tıklayarak Farklı Kaydet tuş kombinasyonuna tıklamamız yeterli olacaktır.

Bu konu ile ilgili olarak sizler için hazırladığım video izleyerek bu konuyu tam olarak kavramınızı şiddetle öneririm

Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İnstagram adresimiz @webpazari233 Twitter adresimizi ise @PazarWeb Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

Leave a Reply