Excel dosyasını şifreleme

Excel dosyasını şifreleme nasıl yapılın merak ediyorsanız hepiniz sitemize hoş geldiniz. Excel hayatımızda ve işimizde her zaman kullandığımız ve vazgeçilmez uygulamalarından biridir. Microsoft tarafından oluşturulan ve dünyanın hizmetine sunulan bu uygulama ile neler yapmak istediğiniz hayal dünyanızla sınırlıdır. Excel dosyalarımız bu kadar önemli ve hayati bilgileri bu uygulama üzerinde saklıyoruz. Bu sebepten dolayı ise bizler için excel dosyalarımız hayati önem taşımaktadır. Excel dosyasına şifre koymak bu nedenle çok önemli bir husus haline gelmiştir. Şimdi gelin Excel Dosyalarına nasıl şifre koyacağımızı hep beraber öğrenelim.

Öncelikle şifre koyacağımız excel dosyamızı açalım. Dosyamızı açtıktan sonra sol üst kısımda bulunan DOSYA isimli  sekmeye tıklıyoruz.

Karşımıza çıkacak olan menüden BİLGİ isimli sekmeye tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan bölümde  ÇALIŞMA KİTABINI KORU isimli sekmeye tıklıyoruz,

Bu kısımda bulunan seçenekler üzerinden PAROLA İLE ŞİFRELE isimli sekmeye tıklıyoruz.

Ayrıca Excel ile kelime yada cümleleri büyük yada küçük harfe çevirmenin kısayolunu BU YAZIMIZ da bulabilirsiniz

Karşımıza çıkan bölümde istediğimiz şifreyi iki defa girdikten sonra excel dosyamızın şifreleme işlemi bitmiştir.

Excel dosyasını şifreleme işlemi bu kadar basit sevgili okurlarım. Ben yazıdan anlamam bana video lazım diyen ziyaretçilerimiz için bir videoyu yazımın alt kısmında paylaşıyorum.

Sizler için  hazırladığım videoyu hemen alt tarafa bırakıyorum. Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Leave a Reply