EXCEL TAKVİM YAPMA

Excel 2020 Takvimi Yapma

Excel takvim yapma işlemini nasıl olmakta diye merak etme bu yazımızı okuduktan sonra sadece 1 saniyede Excel 2020 takvimi hazır olacaktır. Excel sadece verilerimizi depolayan bir yazılım olması dışında zaman planlaması yapmamız içinde olmazsa olmaz bir ürün haline gelmiştir. Excel üzerinden takvim yaparak planlar ve bir sürü hedef koyulmaktadır. Bu planlar ve hedefler takvim ile günlük yada haftalık olarak takip edilmektedir. Bu nedenle artık excelde kişiye özel takvim yapma zamanı gelmiştir. Excelin inanılmaz dünyasında takvim yaparak hayatımızı düzene sokma zamanı gelmiştir. Sizi daha fazla bekletmeden Excel takvim yapma nasıl olmakta onu gösterelim.

Excel Takvim Oluşturma

Excelde takvim oluşturmak için ayırmanız gereken süre sadece 1 saniye tek bir butona basarak takviminizi anında oluşturabilirsiniz. Şimdi sizlere uzun uzun hücrelerle uğraşarak bir takvim yapmayı gösterebilirim ancak ne gerek var ki ? Excel kullanıcılarını yormamak adına çok kibar bir davranışta bulunarak bizim yerimize kendisi bir sürü takvim şablonu eklemiş. Bizden sadece istediğimiz şablonu seçerek bir kere tıklamamızı istemektedir. Bu da takriben sadece 1 saniye vaktimizi almaktadır. Şimdi ilk olarak boş bir excel sayfası açıyoruz. Burada yukarda bulunan Dosya sekmesine tıklıyoruz ardından sağ tarafta bulunan ana sayfa seçeneğine tıklayalım. Burada karşımıza şablonlar isminde bir kısmın çıkması gerekiyor. Bu kısmında alt tarafında Diğer şablonlar isimli sekmeye tıklayalım. Bu kısımda bulunan arama kısmına sadece takvim yazmanız ve enter tuşuna basmanız yeterli. Bu saatten sonra karşınıza onlarca farklı amaçla hazırlanmış takvim şablonu çıkacaktır. Bu şablonlardan bir tanesini seçerek üzerine bir kere tıklıyoruz ve karşımıza bir adet takvim oluşuyor. Gelen takvim muhtemelen eski tarihli olacaktır. Endişelenmeyin yapmanız gereken tek şey eski tarihi 2020 yapmak takvim otomatik olarak kendisini 2020 yılına göre ayarlayacaktır. Evet hepsi bu kadar excel 2020 takvimi size hayırlı olsun.

Excel Takvim Oluşturma,
Excel 2020 Takvimi Yapma

Bu anlattıklarımı görsel olarak görmek isterseniz sizler için hazırladığım videoyu alt tarafa bıraktım. Bu sayede rahatlıkla excel takvimi yapabilirsiniz. Ayrıca Excelde binlerce verinizi saniyeler içerisinde bulmak için Excelde Arama Kutusu Yapma başlıklı yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Sevgili takipçilerimiz sizler için bir çok alanda bilgilenmeniz için eğitim videoları çekerek sizlere hizmet etmeye çalışmaktayım. Bu nedenle biz yeni kurulan bir aileyiz ve bu ailenin yeni üyelere ihtiyacı vardır. Bu nedenle sizleri ailemizde görmeyi çok isterim. Youtube kanalıma abone olarak sizde Web pazarı ailemize katılabilirsiniz. Kanalıma ulaşmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

Leave a Reply