pdf excel dönüştürme nasıl yapılır

pdf excel dönüştürme nasıl yapılır sorusunu merak eden tüm takipçilerim hepiniz yazımıza hoş geldiniz. Excel iş hayatımız olsun eğitim hayatımız olsun resmen hayatımızın en derin noktalarına kadar girmeyi başaran son yüzyılın en büyük yazılımlarından birisidir. Excel ile bir çok işi kısa sürede yaparak binlerce veriyi daha kullanışlı bir hale getirebiliyoruz. Bu nedenle iş ve okul hayatımızda sıklıkla yer verdiğimiz EXCEL ile farklı sorunlar yaşayabilmekteyiz. Excel dosyasını PDF formatına çevirerek whatsapp üzerinden dosya göndermek son zamanlarda çok ama çok ihtiyaç duyulan bir yöntem haline gelmiştir. Bu yazımızla Excel dosyasını PDF dosyasına yine PDF dosyasını ise EXCEL dosyasına nasıl dönüştüreceğimizi anlatmaya çalışacağım.

pdf excel çevirme adobe
pdf den excel

İyi de pdf excel dönüştürme bizim ne işimize yarayacak ki diye soran okurlarımın sorusuna şöyle cevap verebilirim. Bir excel dosyasını Whatsapp üzerinden göndermeniz şuan için imkansız bu nedenle en kısa şekilde hazırladığımız excel dosyasını PDF formatına çevirerek istediğimiz kişiye gönderebilmekteyiz. Yine PDF formatında bir dosyayı EXCEL dosyasına çevirerek dosyamız üzerinde oynama yapabiliriz. Bu nedenle pdf excel dönüştürme bizler için önemli bir konu arkadaşlar. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan Excel dosyasını PDF formatına çevirme işlemini anlatmaya geçelim.

Excel Dosyasını PDF dosyasına dönüştürme

Öncelikle Excel dosyamızı açarak çalışmamızı tamamlıyoruz. Yapacağımız tek şey Yukarı kısımda bulunan Dosya sekmesine tıklamak ardından açılan menüde Dışarı aktar seçeneğine tıklıyoruz. Burada karşımıza PDF/XPS Belgesi oluştur şeklinde bir seçenek çıkıyor bizde buna tıklıyoruz ve dosyamızı kaydediyoruz. Evet arkadaşlar Excel dosyamızın PDF formatına çevrilmiş olduğunu görmüş olacağız. Bu işlem oldukça basit ve kolay. pdf excel dönüştürme nasıl yapılır sorusunun ilk aşamasını atlattık şimdi diğer soruna geçelim.

PDF Dosyasını Excel Dosyasına dönüştürme

PDF Dosyasını Excel Dosyasına dönüştürme işlemi de Excel de uyguladığımız adımla birebir aynı. PDF formatında ki dosyamızı Adobe Acrobat  ile açıyoruz. Daha sonra sağ tarafta bulunan PDF’yi Dışa Aktar sekmesine tıklıyoruz. Buradan da Dışa aktarma formatını EXCEL yaparak istediğimiz yere kaydediyoruz. İşte hepsi bu kadar sevgili takipçilerim. PDF formatında ki dosyamız EXCEL dosyasına dönüştürülmüş oldu. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

Excel dosyasını PDF yapma ile ilgili sizler için hazırladığım görseli izleyerek çok rahat bir şekilde dönüştürme işlemini yapabilirsiniz. Videoyu tam aşağı bırakıyorum.

Bu arada excelde hücreye resim eklemenin nasıl olduğunu merak ediyorsanız Excel Hücreye Resim Sabitleme başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Sevgili takipçilerimiz sizler için bir çok alanda bilgilenmeniz için eğitim videoları çekerek sizlere hizmet etmeye çalışmaktayım. Bu nedenle biz yeni kurulan bir aileyiz ve bu ailenin yeni üyelere ihtiyacı vardır. Bu nedenle sizleri ailemizde görmeyi çok isterim. Youtube kanalıma abone olarak sizde Web pazarı ailemize katılabilirsiniz. Kanalıma ulaşmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

Leave a Reply