Python Dersleri Açıklama Satırı

Python açıklama satırı düzenli ve dikkatli yazılımcıların en çok kullandığı araç desem aslında yanlış olmayacaktır. Düşünün binlerce satır kod yazıyorsunuz hangi kod nerede, hangisi ne işe yarıyordu, hangi kod üzerinde değişiklik yapacaktınız. Bunun gibi yüzlerce sorunu python açıklama satırları saniyeler içerisinde çözmekte. Hadi gelin biraz bu işi kurcalayalım.

Pythonda açıklama satırı kullanmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi tek satırlık açıklama satırı diğeri ise birden fazla satırlık açıklama alanları.

Tek satırlık açıklama satırı kullanmak için Python yazılım dilinde # işaretini kullanırız.

# Bu kısma yazılan hiç bir şeyi yazılım görmez o yüzden buraya istediğimizi yazabiliriz.

Tamam eyvallah tek satırlık açıklamak satırı güzel ama benim söyleyecek çok şeyim var diyebilirsiniz. Bu durumda ise imdadınıza “”” “”” üç çift tırnak yetişiyor. iki adet üç çift tırnağın arasına ne yazarsanız yazın Python bunu okumaz ve işleme asla almaz bu nedenle açıklama değil roman yazın fark etmez

“”” BU ALANA NE YAZARSANIZ YAZIN SORUN YOK AÇIKLAMA OLARAK KALACAKTIR “””

Bu ve bunun gibi bir çok dersi ücretsiz olarak öğrenmek için mutlaka youtube sayfama abone olabilirsiniz. Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İnstagram adresimiz @webpazari233 Twitter adresimizi ise @PazarWeb Hepinize mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bu yazımızda anlattığım konu ile ilgili yapamadığınız yada kafanıza takılan her soruyu sitemizin yorum kısmına yazarak cevap bulabilirsiniz.

Leave a Reply