Siyah beyaz resmi renklendirme

siyah beyaz resmi renklendirme her insanın ihtiyaç duyabileceği türden oldukça keyifli ve hoş bir düzenlemedir. Bu yazı dizimizde size siyah beyaz resmi renklendirmek için Adobe Photoshop (PC), Android ve İOS işletim sistemlerinde sorunsuz olarak nasıl yapılacağını anlatacağım.

Siyah beyaz renklendirme işlemi ile resmen fotoğraflarınıza can getirmeniz artık mümkün. Düşünün yıllar önce rahmetli olmuş bir akrabanızın siyah beyaz çekilmiş bir resmine renklendirme yaparak resmen anılarda yaşatmanız mümkün arkadaşlar. Photoshopta siyah beyaz resmi renklendirme resimli anlatım yapmadım çünkü bu konu ile ilgili video hazırlayarak daha kolay bir yöntem seçtim. Şimdi Fotoğraf renklendirme işlemi ile ilgili olarak adım adım konu başlıklarına geçelim.

Siyah beyaz resmi renklendirme nasıl yapılır

 Siyah Beyaz resmi renklendirme işlemlerini PC, ANDROİD ve İOS işletim sistemlerinde nasıl uygulanacağını konu başlıklarında anlatalım.

Excel Google nasıl yapılacağını merak ediyorsan bu YAZIMIZA tıkla

Siyah beyaz resmi renklendirme programı android

siyah beyaz resmi renklendirme programı android işletim sistemlerinde kullanmak için uygulama yardımıyla renklendirme yapacağız. Bu konu hakkında üzülerek belirtmem gerekir ki resim renklendirme uygulamaları tatmin edici bir sonuç vermemektedir. Ancak hiç yoktan iyidir diyorsanız Photo Coloring ve Snapseed isimli uygulamalarla resimlenizi renklendirin. İsmini verdiğim bu programlar play store’da bulunmaktadır.

Photo Coloring isimli uygulama özellikle rengi solmuş ve siyah beyaz fotoğraflarınızı renklendirmek amacıyla tasarlanmış programdır. Photo Coloring BMP, TIF, PNG ve JPEG gibi resim formatlarını desteklemektedir. Program üzerinden parlaklık, kontrast veya renklerin doygunluk düzeylerini ayarlayarak resimlerini ve fotoğraflarını renklendirebilirsiniz. Program oldukça basit bir kullanım ara yüzüne sahiptir. Kavramınız kısa sürecektir.

Siyah beyaz resmi renklendirme programı İOS

siyah beyaz resmi renklendirme programı ios işletim sistemlerinde kullanmak için yine bir uygulamadan yararlanıyoruz. Uygulamamızın ismi Colorize olup kendisi apple store da arama yapılarak bulunabilmektedir. Bu uygulama 2019 yılının Temmuz ayında yapay zeka kullanarak hazırladığı bu program gerçekten işini iyi yapıyor. Çok kaliteli renklendirme yaparak kullananların ilgisini çekmektedir. Colorize isimli programı kullanmak ise oldukça basit çünkü bu uygulama her şeyi otomatik olarak yapmaktadır.  Siz sadece resmi gösterin yeter. Uygulama üzerinden  canlı olarak resim çekme şansına da sahipsiniz.

siyah beyaz resmi renklendirme photoshop

Siyah beyaz resmi renklendirme photoshop üzerinden aslında çok da zor bir iş değil. Küçük yaşlarda boyama kitaplarında resim boyama ile aynı mantığa sahip bu işlem. siyah beyaz resmi renklendirme nasıl yapılır sorusunu artık sormayacaksınız arkadaşlar. Bu konu ile ilgili olarak ayrıntılı anlatımı video üzerinden anlattım ama yine de burada da biraz konu hakkında bilgi vermek istiyorum.

Siyah beyaz resmi renklendirme programı android
Siyah beyaz resmi renklendirme Photoshop
  • Öncelikle photoshop üzerinden renklendireceğimiz fotoyu açıyoruz. Ardından fotomuzun bulunduğu katmanı kopyalıyoruz (CTR+J)
  • Şimdi boş bir katman açarak fotoğraflarımızı fırça aracını seçerek uygun renklere boyama başlıyoruz.
  • Burada önemli bir husus bulunmakta örneğin ten rengini turuncu gömlek kısmını ise mavi renge boyamak isteyebilirsiniz. Bu nedenle her farklı kısım için ayrı bir boş layer açılması gerekmektedir.
  • Boyama işlemlerinden sonra renkleri karıştırma yaparak istediğiniz tona ayarlayabilirsiniz.
  • Tüm katmanları boyayarak istenilen renge ulaştıktan sonra katmanları birleştirerek son düzenlemeleri yapabilir yada direk olarak resminiz kaydedebilirsiniz.

Photoshop cs6 siyah beyaz resmi renklendirme işlemi bu kadar arkadaşlar videomuzu izleyerek rahatlıkla siyah beyaz resmi renklendirme yapabilirsiniz.

Leave a Reply