Video boyutunu küçültme

Video boyutunu küçültme

Video boyutunu küçültme her yayıncının ve insanın başına bela olan bir husustur. Hele de internet hızların bu kadar düşük olan bir ülkede yaşıyorsak ciddi boyutlarda soruna neden olmaktadır. Bununla birlikte internet üzerinde kotaların olması video boyutunun küçültülmesini farz kılmaktadır. Hazırladığımız görsel çalışmaların video boyutunu programsız düşürmek şuan için imkansız gözükmektedir. Ancak düşük boyutlu programla video boyutu düşürme artık mümkün.

Video Boyutu Küçültme PC

Video boyutunu küçültme PC üzerinde yapmak için program tanıtımı yapmaya karar verdim. Çok düşük boyutlarda hazırlanan programımızın ismi Handbrake Bu program ile video boyutunu ayarlama yapmanız çok kolay. Handbrake  video boyutu küçültme artık dakikalarınızı alacaktır. Bu programı yapan yazılımcıların ya Türk yada Türkiye de yaşadıklarını düşünmekteyim. 15 GB boyutunda ki bir video nasıl olurda sadece 16 MB olabilir hem de hiç kalite bozulmadan.  Bu program gerçekten sihirbaz. Handbrake isimli programı indirmek için LİNKE tıklamanız yeterlidir.

video boyutu düşürme PC

video boyutu düşürme

Video Boyutu Küçültme Android

Video boyutunu küçültme Android üzerinden yapılması da bir  o kadar mümkün.  Yapmanız gereken sadece play store girerek Video Compressor isimli uygulamayı cep telefonunuza yüklemek. Uygulamayı açtıktan sonra İnput File isimli kısma tıklayarak boyutunu düşürmek istediğiniz videoyu seçiyoruz. Bir sonraki kısım ise Output file kısmından ise videonuzun nereye kayıt edeceğinizi seçiyor ve convert tuşuna basmanız yeterli sevgili okurlarım. Videonun boyutu istediğiniz gibi düşmüş bulunmaktadır. Bu şekilde Video boyutunu küçültme Android üzerinden tamamlanmış oldu. Cep telefonu üzerinden video küçültme işlemi android işlemler için bu kadar.

Video Boyutu Küçültme İOS

Video Boyutu Küçültme İOS işletim sistemlerinde biraz daha karmaşık yapıdadır. Bu işlemi yapmak için birkaç adım kullanmanız gerekmektedir. Bu konu ile ilgili ilk aşamada telefonunuzda bulunan videoyu bilgisayarınıza taşıyın. Daha sonra yine yukarda anlattığım  üzere Handbrake isimli programı kullanarak videonuzun boyutunu düşürün. Daha sonra ise tekrardan videonuzu ios işletim sistemli cep telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Video Boyutu Küçültme programsız

Video Boyutu Küçültme programsız olarak yapmakta mümkün.  Bunun için video Grabber isimli websitesine giriyoruz. Boyutunu küçültmek istediğiniz videoyu internet sitesine ekleyerek video düzenleme menüsü ile karşı karşıya kalıyoruz.

Sizde bilgisayarınızda kayıtlı her dosyayı anında bulmak istiyorsanız. Everything Search Engine başlıklı yazımızı okumanızı şiddetle öneririm.

No Responses

Leave a Reply