WordPress Profil resmi Nasıl Değiştirilir

WordPress Profil resmi Nasıl Değiştirilir? WordPress ile profil resmi değiştirmek oldukça kolay, admin profil fotoğrafını değiştirmenin çeşitli yolları bulunsa da bu yazımızda hiç bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan wordpress üzerinden profil resminizi değiştirebilirsiniz. Ben yinede sizler için bir kaç yöntemden daha bahsetmek istiyorum.

Gravatar kullanarak profil resmini değiştirmek

Gravatar isimli bir site duydunuz mu ? Duymadıysanız bence hemen https://en.gravatar.com/ isimli websiteye girerek üye olmalısınız. WordPress bu site üzerine yüklediğiniz resimleri profil olarak göstermektedir. Bu site şart mı tabi ki değil ama bu yöntem ile sizde yazar resmini rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Yukarda verdiğim linke tıklayarak üye olup giriş yapın ardından My Profile isimli sekmeye tıklayın karşınıza çıkan sayfanın sağ kısmında bir menü göreceksiniz. Burada photo galery isimli sekmeye tıklayın ve resminizi siteye yükleyin, Ardından resminizin websiteniz de değiştiğini görebilirsiniz.

wordpress yazar resmi
wordpress kullanıcı resmi değiştirme

Wp User Avatar ile yazar resmini değiştirmek

WordPress Profil resmi Nasıl Değiştirilir sorusuna en kolay cevabı vermek gerekirse uygulama ile değiştirin derdim oldukça basit bir kullanımı bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey eklentiler bölümünden yeni ekle butonuna basmak ve arama kısmına Wp User Avatar yazarak ilk çıkan programı indirip etkinleştirmektir. Uygulamayı yüklediğinizde wordpress sayfanızın sol kısmında AVATARS adında yerini alan uygulamaya tıklıyoruz.

Burada settings ayarlarına gelerek Disable Gravatar and use only local avatars seçeneğinin tikli olmasına dikkat edelim. Ardından choose image butonuna tıklayarak isteğimiz resmi yükleyelim. İşte hepsi bu kadar profil resmimiz şuanda hazır.

WordPress Profil resmi Nasıl Değiştirilir öğrenmiş olduk. Uygulamayı indirmek için bu adrese tıklamanız yeterlidir. Wp User Avatar

Profil resmi değiştirmenin en kolay yollarından biriside izleyerek yapmaktır. Bu nedenle sizler için hazırladığım videoyu izleyerek rahatlıkla işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca wordpress’in baş belası olan ads.txt sorunu çözmek için BU YAZIMIZI okumanızı öneririm.

Leave a Reply